تولید ابر ، باد، رعد و برق و باران در برسیان

با بیش از 100 عملیات موفق در نقاط جغرافیای یا اقلیمی مختلف
باران

 

 

وقتی‌ عملیات ساخت باران با کمال ناباوری هیئت علمی‌ دانشگاه در منطقه چادگان آنهم در دو روز پی‌ در پی‌ با موفقیت روبرو شد، ریاست دانشگاه به گروه ما آزمون دیگری را پیشنهاد نمود :

 

منطقه ای‌ خشک، گرم و کویری، در نزدیکی‌ صنایع اتمی‌ شهر اصفهان به نام برسیان .

جهت دانلود فیلم با فرمت HD با حجم (۲۵۶،۴ MB) و یا فرمت معمولی‌ با حجم (۸۸،۵ MB) اینجا کلیک کنید.

بنده به همراه تیم‌ همکاران به منطقه برسیان رفتیم تا از نزدیک منطقه را آنالیز بکنیم. در آنجا در ویلای آقای حاجی بهروز سلیمانی که نه تنها دارنده زمینهای منطقه بلکه مالکیت شرکت فولاد برسیان را نیز داشتند مسکن گرفتیم.

روستای تاریخی برسیان در شرق اصفهان در جلگه ی رودخانه ی زاینده رود، در فاصله ی ۳۵ کیلومتری شهر اصفهان و در پایان منطقه براآن شمالی قرار گرفته است. برسیان یا بارسیان كه به احتمال قوی در اصل پارسیان بوده ساكنین دهكده نام محل سكونت خود را بیسیون تلفظ نیز كرده اند. برسیان آب و هواى دشتى، ‌ گرم و خشک دارد. این روستاى قدیمى یک مسجد جامع، چهار زیارتگاه به نام‌هاى امام‌زاده شاه‌‌مراد، امام‌زاده شاه‌مردان، امام‌زاده شاه‌لنگر، امام‌زاده شمس‌اللّه و هم‌چنین یک کاروان‌سراى شاه‌عباسى دارد. مجموعهٔ معمارى بومى و آثار مذکور بسیار جالب توجه است. وارتفاع دهکده از سطح دریا۱۵۱۹ متر می باشد.

روستای برسیان که در شرق استان اصفهان است، با قطع شدن آب رودخانه زاینده رود شدیدا با پدیده خشکسالی و پیشروی کویر مواجه شده است. در جای که گویا روزگاری شالیزارهای استان اصفهان در آنجا سالانه لااقل برنج مصرفی شهر اصفهان را تامین میکردند، امروزه با محدود شدن آب کشاورزی دیگر حتی قادر به کشت سیب‌زمینی و پیاز هم نیست.

باد غالب موجود در این منطقه بادهای پاییزه و زمستانه هستند که جهت وزش این بادها غالبآ از جهت غرب به شرق می باشد. از آنجایی که صنایع اتمی‌ اصفهان در غرب منطقه برسیان واقع هستند، و در منطقه آب روان نیز موجود نبود، چندان کار ساده ای‌ نبود که در این منطقه بتوانیم به باران برسیم. اگر به پیشنهاد تمامی‌ همکارانم تصمیم می‌گرفتم، حتما قبول مسئولیت را رّد مینمودم. به هر حال مسئولیت را به عهده گرفتم و قول رسیدن به باران در منطقه برسیان را دادم. در جای که میانگین سالانه بارش زیر ۳۰ میلیمتر می‌باشد و در ماه خرداد هیچگونه سابقه بارشی نداشته است.

کلیه هزینه‌های این پروژه را شخصاً به عهده گرفتم تا دانشگاه و هیئت علمی‌ آن به عنوان یک ارگان بیطرف فقط نظاره‌گر بوده و با هیچگونه انتظار یا چشمداشتی نتیجه این عملیات را تایید بنماید.

برای دیدن فیلم و اسناد بیشتر، لطفا نام و آدرس ایمیل را اینجا وارد کنید

از آنجای که تعداد سوالهای مراجه کنندگان همیشه زیاد بوده و بنده نیز چندان در نوشتن ایمیل زرنگ نیستم، جواب دهی به سوالات را ساماندهی کرده و با نوشتن تنها یک ایمیل هر از گاهی جواب سوالهای شما را میدهم. از این نظر لطفا پس از وارد نمودن آدرس ایمیل به برنامه ایمیل خود مراجعه نموده و با تایید دریافت ایمیل به بنده اجازه نوشتن ایمیل را بدهید

عکس های چادگان                                  عکس های برسیان

در مورد مجری این طرح:

آقای مهندس شهرام پروین, متولد 1347 , ساکن آلمان, متاهل, داری 2 فرزند پسر,
محقق در زمینه تغیرات آب و هوایی از قبیل ایجاد اختلاف پتانسیل در دمای هوا و جذب سامانه های بارشی از دور دست به منطقه عملیاتی, مساعد نمودن شرایط جاوی جهت ساخت و یا از بین بردن ابر, مه, دما, باد, باران و یا رطوبت هوا
همچنین محقق در زمینه تصفیه پسابهای صنتعی و یا شهری,
احیائ آب های آشامیدنی و استخر های شنا سالم بدون کلر
با تجربه موفق در بیش از 100 آزمایش در نقاط مختلف جغرافیای, و یا اقلیمی.
کنترل تغیرات آب و هوایی برای کشورمان ایران فوق العاده مهم و حیاتی میباشد.
سالانه میلیاردها دلار ضرر اقتصادی از بابت خشکسالی, کم آبی, پیشروی کویر و بیابانها, آلودگی هوا, گرد و غبار, بیکاری, اعتیاد و تورم کشورمان را تهدید مینماید.
کنترل تغیرات آب و هوایی باعث توقف و یا حداقل کاهش سرعت کلیه تهدیدات نام برده میشود.
از سال 1388 تا کنون تلاش شده که نتایج این تحقیقات را به مسئولین کشوری عنوان نموده تا در یک طرح ملی قابلیت اجرا پیدا نماید.
متاسفانه صدای ما به گوش مسئولین نمیرسد.
امید به آن که گوش شنوای در زمان عمر محقق عکس المل نشان داده و ترتیب اثر دهد.
مهندس شهرام پروین
چشمهٔ زندگی‌ قرن ۲۱

IMG_9929

One Response to باران

  1. alfredo ortiz says:

    Buenos dias me gustaría saber si usted viaja a donde le requieren
    ,para realizar su trabajo contra la climatología adversa saludos desde islas canarias

Hinterlasse eine Antwort

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind markiert *

Du kannst folgende HTML-Tags benutzen: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

دریافت فیلم و مطبوعات ما به صورت رایگان
ارسال توسط ایمیل